Butikker og virksomheder

Liste over de virksomheder som allerede har givet klart tilsagn om at tage imod Djurs og støtte projektet, når vi er kommet i gang:

  • Gjerrild Købmand, Stokkebro 77, 8500 Grenaa
     
  • Restaurant Moment, Friland ved Feldballe, http://www.restaurantmoment.dk

  • Syddjurs Savværk, 8444 Balle, Kalkværksvej 9, www.syddjurs-savvaerk.dk
  • Gårdbutik, Constantiavej 15, 8586 Ørum Djurs - tlf. 41288675/26254618
    Constantia Gårdbutik er en lille hyggelig butik med salg af malerier, trævarer, keramik, læder, bøger, honning mm. Et mindre udvalg af tidens grøntsager (sprøjtefri). Gratis økologisk kaffe/the.

  • Skovgårdetømreren, Hyllested Skovgårde

  • Ebeltoft Gårdbryggeri, Hyllested Skovgårde, www.ebeltoftgaardbryggeri.dk

  • Smag, Restaurant i Ebeltoft, www.smagshjemmeside.dk

  • Skarresøhus/v. Anemette Olesen, Ballevej 27, Skarresø, 8550 Ryomgård, anemetteolesen.dk
    Anemette laver urtesalte, salver, urtete og marmelader, bogen "Spis dit ukrudt", som i denne uge sælge til 100 kr. Ring evt. i forvejen 23404309 eller kom bare forbi den gamle brugs i Skarresø.

  • Familieopstiller ved Doris Elisabeth Fischerbøger og familieopstilling, www.familieopstiller.dk

  • Klinik Djurs, Rønde, www.klinikdjurs.dk

  • Wellness på Hotel Marina, Grenå, www.hotel-marina.dk/wellness/

  • Landmad, Grenå, landmad.dk

  • Lyspunkt, 8444 Balle, ballelyspunkt.dk
    stearinlys i de smukkeste farver og mangeforskellige størrelser

  • Cafe Lø Croq ved havnen i Ebeltoft, www.locroq.dk

  • Livets Hus, Kalkværksvej, 8444 Balle, Yoga, Bed and Breakfast, www.livetshus.eu

  • Sostrup Slot, Restaurant, 8500 Grenaa / Gjerrild, www.sostrup.org

  • Myrrhis - permakulturhaven.dk, Friland 30, Feldballe, 8410 Rønde

  • Theosis Healing, Jacob Thorsen, Friland 35, Feldballe, 8410 Rønde, www.jacobthorsen.net

 Der betales med DJURS hos Gjerrild købmand, juli 2016

Der betales med DJURS hos Gjerrild købmand, juli 2016